2018 de yedi arama motoru optimizasyonu uygulamasıtaharri motoru optimizasyonu, zaman genişlik stratejik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. fondöten ancak icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bilinen iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün genişlik mühim sayısal pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı insicamlı bir kez şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile yarış edemezler.

SEO yerli yerinde olarak geliştirilen yeni stratejiler okunuşu teknikler ile sürekli gelişen sadece alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında düzenli değişikliklere fut elde etmek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere dikkat etmeleri okunuşu oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine asistan sarhoş olmak ve taharri motoru oyununu rakiplerine ön çıkmak amacıyla yedi SEO ipucu ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler doğruca bir şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını okunuşu nesne) web sitesi performansını iyileştirmeye muavin olabilirler.

1-Sesli aramayı oda ardı etmeyin.
Google 2016’da, mobil arama platformundaki bütün taharri sorgularının yüzdelik 20’sinin seda sürekli olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, taharri çubuğunda taharri sorgusunu haber vermek alegori sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı oranlama ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. zımni henüz ayrıntılı akrep vasıta kelimelere okunuşu tek konuşma yapısına malik olmalıdır. Ayrıca, yevmiye dilde kullanılan sözdizimini ulamak de yararlı eş fikirdir.

2-Önce mobil düşünün.
Mobil taharri doğrusu masaüstü aramayı aştı. ün temelli arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından ve Google gibi esas asistanlardan değil, düşüncesiz telefonlarından ünlü arama kullanır. Google ve özge taharri motorları bu eğilimi fark etmiş ve taşınabilir ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, döl eşi yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine taşınabilir sürümün kalitesine ve içeriğine bakarak sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış hareketli sayfalar, web sitelerinin ve şirketlerin oyunda ilerlemesine ve taharri motoru netice sayfalarında SERP henüz giyecek sıralarda önem almasına yardımcı olacaktır. Google, taşınabilir sürümün kesinlikle başarım gösterdiğini, ne gibi çapkın yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman ne derecede kolaylık kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği boşluk ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin vücut kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış eş şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca bir özeti ile arama motoru, kullanıcılara bilgi sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzde 10’unu SERP’ler üzerinde belirtilen en yüksek sonuçlardan almaktadır okunuşu bu zaman ortamında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna bakılırsa şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerine yapıcı etkisi olan ayrıntılı kuyruk sorgularına zaten kısaca cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı maruz kalmak henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri kati ve özlü birleşik şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki amaç önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akıllı asistanların okunuşu yapmacık zekanın AI, otomobil öğreniminin ve daha kişiselleştirilmiş birleşik arama motoru deneyiminin birleşimi dolayısıyla dikkate alınması gereken ekonomik benzer etmen haline gelmiştir. Google, ancak kullanıcının geçmiş aramalarına ve eğilimlerine, bulunan konumuna okunuşu işaret alakalı okunuşu aktüel bilgileri takdim etmek yoluna sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, arama motorlarının kullanıcıların bir kez nesne satın koymak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini özge sayfalara ve medya satış noktalarına bakılırsa önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar bir konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilir medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş trendine basamak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi hala işaret mühim sıralama faktörüdür ve tamamı arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz hızlı aynı şekilde yüklenmeli, hem taşınabilir hem okunuşu masaüstü platformlarda problemsiz birleşik şekilde çalışmalı okunuşu bütün bölümlerine erişmesi kolay olmalıdır. Google çeşidinden yapılan anketler ve araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz derinlemesine sürmesi durumunda, bir web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzdelik 40’ının anlayışsız döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir okunuşu bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır ancak marjla engeller. Web sitenizi optimize bulmak ve yararlı sadece kullanıcı deneyimi sağladığından güvenli yetişmek çok önemlidir. hafif web sitesine git web siteleri, SERP’lerde yüzey sıralarda alan almaz ve sakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google okunuşu Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, ün asistanları ve yapay feraset sayesinde değişmeye başlamış ve değişmeye devam edecektir. Google hâlen bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor web sitemizi inceleyin okunuşu Google’dan mazruf çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. Diğer platformlarda yüzü sıralarda konum almaları uğruna içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, diğer her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, SEO‘daki en tesirli faktörlerden bazılarıdır. yerinde araştırılmamış okunuşu aktüel olmayan düşük nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. tehlikeli içerik, benzer web sitesinin itibarını ve sıralamasını da olumsuz etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya dokunmak ve insicamlı kaliteyi müdafaa etmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO rekabetçi sularında sizlere muavin olabilir. işaret ehemmiyetli kısım, taharri motoru algoritmalarındaki değişiklikler maksadıyla trendleri ve duyuruları takip etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *