2018 de 7 arama motoru optimizasyonu stratejisiyontemitaharri motoru optimizasyonu, bugün işaret mühim dijital pazarlama stratejilerinden biridir. fondöten sadece icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan bilinen iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün en politik sayısal pazarlama stratejilerinden biridir okunuşu bu çalışmayı düzenli benzer şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile rekabet edemezler.

SEO düzenli olarak geliştirilen bilinmeyen stratejiler ve teknikler ile sürekli gelişen sadece alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında düzenli değişikliklere göl ayağı uydurmak zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere uyanıklık etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, değersiz işletme sahiplerinin ilerlemesine yaver tutulmak okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine zıt galip gelmek hakkında yedi SEO ipucu okunuşu püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler yasa aynı şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, arama motoru sıralamasını okunuşu umumi web sitesi performansını iyileştirmeye muavin olabilirler.

1-Sesli aramayı nazar ardı etmeyin.
Google 2016’da, hareketli arama platformundaki hepsi taharri sorgularının yüzde 20’sinin ün sürekli olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda taharri sorgusunu yazmak yerine ünlü sorular sorar. 2018 okunuşu bu oranın %30 lar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. muhteva henüz uzun kuyruklu vesile kelimelere ve sadece konferans yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, gündelik dilde kullanılan sözdizimini ilave etmek okunuşu bol benzer fikirdir.

2-Önce taşınabilir düşünün.
Mobil arama zati masaüstü aramayı aştı. Ses sürekli arama, bunu 2018’de henüz da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi asıl asistanlardan değil, aptal telefonlarından sesli arama kullanır. Google ve öteki taharri motorları bu eğilimi başkalık etmiş ve taşınabilir ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, son yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü yerine taşınabilir sürümün kalitesine ve içeriğine bakarak sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış hareketli sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine ve arama motoru özet sayfalarında SERP daha vücut sıralarda ülke almasına muavin olacaktır. Google, taşınabilir sürümün elbette performans gösterdiğini, hangi miktarda şiddetle yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan geçmiş zaman ne miktarda kolaylık kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği delik ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin vücut kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış eş şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısaca birleşik özeti ile arama motoru, kullanıcılara bilim sağlar. Bu snippet’ler, organik trafiğin en az yüzde 10’unu SERP’ler üzerinde belirtilen en faziletli sonuçlardan almaktadır ve bu zaman içinde artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna nazaran şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerine olgulara etkisi olan ayrıntılı kuyruk sorgularına başından kısaca cevaplardır. taharri motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı yapmak, etmek daha alımlı gelmektedir. Verilerinizi okunuşu içeriğinizi yapılandırarak okunuşu bilgileri mutlak ve özlü ancak şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki maksat önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, akıllı asistanların okunuşu yapmacık zekanın AI, otomobil öğreniminin ve daha kişiselleştirilmiş sadece arama motoru deneyiminin birleşimi haysiyetiyle dikkate alınması gereken önemli bir etken haline gelmiştir. Google, aynı kullanıcının mazi aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna okunuşu işaret ilgili ve güncel bilgileri yollamak amacıyla sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, taharri motorlarının kullanıcıların sadece şey satın bürümek istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini diğer sayfalara ve medya satış noktalarına nazaran önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar birleşik konuyu sormak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına öncelik verir. İçeriğiniz bu varyasyon trendine basamak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine paha verin.
Kullanıcı deneyimi hala genişlik mühim sıralama faktörüdür ve tamamı arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz hızlı aynı şekilde yüklenmeli, hem taşınabilir hem okunuşu masaüstü platformlarda problemsiz sadece şekilde çalışmalı ve tamamı bölümlerine erişmesi kolaylık olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden daha ayrıntılı sürmesi durumunda, ancak web sitesine gelen ziyaretçilerin web sitesine git yüzde 40’ının anlayışsız döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir okunuşu bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır benzer marjla engeller. Web sitenizi optimize erişmek okunuşu yararlı bir kullanıcı deneyimi sağladığından emniyetli yürütmek fazla önemlidir. hafif web siteleri, SERP’lerde arka sıralarda makam almaz ve sakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur okunuşu bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar boyunca bu platformlara odaklamıştır. sitemizi inceleyin Sektör, ün asistanları okunuşu yapay dirayet sayesinde değişmeye başlamış ve değişmeye devam edecektir. Google hâlen bilge güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor ve Google’dan içerik çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google okunuşu Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. öteki platformlarda mafevk sıralarda önem almaları ayrılmış içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öbür her şeyden daha önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu ilgi düzeyi, SEO‘daki en etkili faktörlerden bazılarıdır. İyi araştırılmamış okunuşu aktüel olmayan düşük nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. tehlikeli içerik, tek web sitesinin itibarını ve sıralamasını da ebedî etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya katmak ve insicamlı kaliteyi himaye etmek önemlidir.

Bu ipuçları ve püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere asistan olabilir. genişlik politik kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler hakkında trendleri ve duyuruları yetişmek etmektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *